Лабораторія

Лабораторія НВП “Нові біотехнології”

Контроль якості при виробництві мікробіологічних препаратів необхідно здійснювати на всіх стадіях: починаючи від вихідної сировини і закінчуючи готовою продукцією. Для цього нами було створено Відділ Біологічного Контролю (ВБК).

В процесі роботи Відділ реєструє всі проведені під час виготовлення серії готового препарату аналізи і отримані результати. Крім перевірки якості, що виготовляється, ВБК веде наукові дослідження в галузі технології ефективних мікроорганізмів для створення нових корисних препаратів. До складу Відділу входять: мікробіологічна лабораторія якості, музей архівних зразків, музей чистих культур, склад хімічних реактивів.

Мікробіологічна лабораторія якості

Лабораторія оснащена обладнанням і засобами вимірювань, необхідними для проведення контролю якості вихідних і пакувальних матеріалів, фасування і зберігання продукції, на всіх етапах виробництва Ембіко, Ембіонік – WC, Емпробіо.

Мікробіологічні препарати для досліджень і контролю якості діляться на два основних напрямки:

  • для використання в агрономії, ландшафтному дизайні, біоутилизації
  • для використання у ветеринарії.

У зв’язку з цим для підприємства, що займається виготовленням такого роду продукції, встановлюються особливі державні вимоги.

Контроль якості

Мікробіологічні препарати серії  Ембіко призначені для використання в сільському господарстві, ландшафтному дизайні, квітникарстві, лісівництві та інших областях. При їх виготовленні фахівці лабораторії строго стежать за дотриманням норм і вимог законодавства щодо виробництва мікробіологічних препаратів. Виконуються обов’язкові вимоги – державна реєстрація продукції.

Всі наші препарати пройшли державну реєстрацію і як результат нами отримано свідоцтво №02578.

Особливий контроль якості ветпрепаратів

Відповідно до законодавства України, виробництво ветеринарних препаратів здійснюється під постійним лабораторним контролем. Препарати надходять на реалізацію тільки після отримання експертного висновку Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів. Штами захищені від нелегального копіювання Інститутом мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН.

Ветеринарний препарат пробіотик Емпробіо відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину» зареєстрований в Україні і має реєстраційне свідоцтво № «ВВ -00354-02-11».

Співробітники ВБК

Колектив Відділу Біологічного Контролю складається з фахівців, що мають відповідну освіту, професійну підготовку та досвід роботи. Кожні 5 років співробітники лабораторії проходять навчання в рамках підвищення кваліфікації за профілем роботи. Регулярно беруть участь у наукових семінарах і конференціях. Вдале поєднання в штаті співробітників молодості і досвіду, енергії та високої кваліфікації провідних фахівців, дає додаткові перспективи для науково-дослідницької роботи.

Музей архівних зразків

Музей був створений у складі ВБК для здійснення спостереження за стабільністю виробленої продукції. В музейні зразки потрапляють препарати з кожною виробленої партії. Спостереження проводиться протягом усього терміну придатності і трьох років після його закінчення з науково-дослідною метою.